SADONKORJUUTURNAUS 2016 / TULOKSET


Ikäluokat 50+/55+/65+.

 

50+:    Lohko A: Pussikaulat (Jyväskylä), Superstars (Tampere), GR8 (Tampere), Pappa-Pingviinit (Pirkkala).

Lohko B: Pelivaarit (Muurame), Shakers Seniors (Kerava), Hokkarit Seniors (Hämeenkyrö), Pyynikin Haukat (Tampere).

55+:    Mansen Ketut (Tampere), Pelivaarit (Muurame), Retro (Helsinki), Muhka Papat (Kouvola), Voittovaarit (Kangasala).

65+:    Voimakissat (Hyvinkää), Kuntokiekko (Tampere), Peruspumppu (Tampere), Kiekko-Urhot (Uusikaupunki/Tre).


50+

Lohko A:

Pappa-Pingviinit – Superstars        3 – 6

Pussikaulat – GR8                 5 – 1

Superstars – GR8                6 – 3

Pussikaulat – Pappa-Pingviinit        4 – 2

Pussikaulat – Superstars            0 – 4

GR8 – Pappa-Pingviinit            4 – 4

 

Lohko B:

Pyynikin Haukat – Hokkarit Seniors    7 – 3

Pelivaarit – Shakers    Seniors        8 – 1

Pyynikin Haukat – Shakers Seniors    12 – 2

Pelivaarit – Hokkarit Seniors        8 – 2

Pyynikin Haukat – Pelivaarit        3 – 4

Shakers Seniors – Hokkarit    Seniors    3 – 8

 

Sijoitusottelut:

GR8 – Shakers Seniors            5 – 1    (sij. 7/8)

Pappa-Pingviinit – Hokkarit Seniors    6 – 0    (sij. 5/6)

Pussikaulat – Pyynikin Haukat        4 – 1    (pronssiottelu)

Superstars – Pelivaarit            5 – 1    (finaali)

 

Superstars
Pelivaarit
Pussikaulat
Pyynikin Haukat
Pappa-Pingviinit
Hokkarit Seniors
GR8
Shakers Seniors


55+

Mansen Ketut – Voittovaarit        2 – 7

Pelivaarit – Retro                6 – 0

Voittovaarit – Muhka Papat        2 – 0

Muhka Papat – Pelivaarit            2 – 8

Retro – Mansen Ketut            3 – 8

Retro – Voittovaarit                2 – 6

Pelivaarit – Mansen Ketut            3 – 1

Muhka Papat – Retro            6 – 1

Voittovaarit – Pelivaarit            2 – 3

Muhka Papat – Mansen Ketut        2 – 6

 

Pelivaarit
Voittovaarit
Mansen Ketut
Muhka Papat
Retro


65+

Kuntokiekko – Peruspumppu        6 – 2

Voimakissat – Kiekko-Urhot        4 – 4

Kiekko-Urhot – Kuntokiekko        0 – 3

Voimakissat – Peruspumppu        0 – 3

Peruspumppu – Kiekko-Urhot        3 – 1

Voimakissat – Kuntokiekko            4 – 1

 

Sijoitusottelut:

Voimakissat – Kiekko-Urhot        2 – 5    (pronssiottelu)

Kuntokiekko – Peruspumppu        0 – 6    (finaali)

 

Peruspumppu
Kuntokiekko
Kiekko-Urhot
Voimakissat